bezpieczne zakupyBezpieczne zakupy w oddziale w Warszawie

infoliniaInfolinia pod numerem: +48 451 511 122

skupProwadzimy skup

Złote monety 1 uncja

Złote monety 1 uncja – sprawdź, jak najlepiej ulokować swoje oszczędności!

Martwisz się niestabilną inflacją, przez którą Twoje wieloletnie oszczędności mogą na stałe stracić na wartości?  Jeśli szalejąca inflacja doprowadza Cię do chronicznego stresu, postaw na bardziej stałą inwestycję! Wybierz złoto i to w nim ulokuj swoje odłożone pieniądze. Za kilka lat z pewnością podziękujesz sobie za podjętą dzisiaj decyzję. Dlatego, jeśli szukasz  odpowiedniego miejsca do zakupu złota, poznaj nasz sklep Mennica Inwestorów, w którego ofercie znajdziesz zarówno złote monety 1 uncja, monety o mniejszej gramaturze, jak i złote sztabki. Zapoznaj się z naszą ofertą i postaw na pewną inwestycję swoich oszczędności!

Złota moneta 1 uncja czy sztabka złota? Jaki produkt wybrać?

Sztabki złota to produkt nieco tańszy od złotych monet oraz o większym przekroju wagowym. Sztabkę złotą zakupić można w gramaturze od 1 grama do nawet 1 kilograma. Taka sztabka zabezpieczona jest numerem seryjnym, który znajduje się zarówno na samej sztabce, jak i na certyfikacie. Jednak to złota moneta 1 uncja, dzięki skomplikowanym wzorom i wielu szczegółom jest znacznie trudniejsza w podrobieniu. Wyróżnić można siedem najbardziej popularnych wzorów złotych monet, które skupowane są na całym świecie, dzięki czemu są one też bardzo rozpoznawalne, a należą do nich: Australijski Kangur, Amerykański Orzeł, Kanadyjski Liść Klonowy, Wiedeńscy Filharmonicy, Krugerrand, Britannia oraz Amerykański Bizon. 

Złote monety 1 uncjowe – ulokuj swoje oszczędności w bezpieczny sposób. 

Przed zainwestowaniem swoich oszczędności w złocie warto poznać metody rozpoznawania prawdziwego złota. Jeśli kupujesz złote monety 1 uncjowe, zwróć uwagę na tych kilka aspektów: Twoja moneta powinna mieć odpowiednią wagę, a jej cena powinna pasować do panujących trendów. 

Moneta 1 uncja złota – gramatura produktu 

Uncja to jednostka masy lub objętości płynów, która nie należy do układu SI. To właśnie w krajach anglosaskich posługiwano się nią najczęściej i do dziś na całym świecie posługujemy się nią przy handlu metalami szlachetnymi. Warto jednak pamiętać, że przy złocie oraz innych metalach szlachetnych obowiązuje uncja trojańska – gdzie moneta 1 uncja złota odpowiada 31,1035 g. Należy nie pomylić jej z uncją międzynarodową, której przelicznik jest zupełnie inny i odpowiada 28,35 g. O tej różnicy warto pamiętać, zanim zdecydujemy się na ulokowanie swoich oszczędności w złocie. W sklepie Mennica Inwestorów kupisz bezpieczny wyrób, gdzie z pomocą specjalistów, wybierzesz najlepszy dla siebie produkt. Postaw na szybką realizację zamówienia i skorzystaj z usług, jakie oferuje Mennica Inwestorów. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium