bezpieczne zakupyBezpieczne zakupy w oddziale w Warszawie

infoliniaInfolinia pod numerem: +48 451 511 122

skupProwadzimy skup

Złoty Austriacki Dukat - 3,44G Złota

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: Do 15 dni roboczych
Cena: 1 143,66 zł 1143.66
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Jak działa wysyłka złota 15 dni?

Wysyłka następuje w ciągu 15 dni roboczych od momentu zaksięgowania Twojej płatności na naszym koncie. Następnie paczka zostaje przekazana do firmy kurierskiej, która w ciągu 1 do 3 dni roboczych dostarcza przesyłkę w Twoje ręce. Jeżeli nie chcesz czekać kolejnych 3 dni na kuriera, możesz odebrać towar osobiście w naszym oddziale na ulicy Żurawiej 6/12 lok. 312 w Warszawie. Poinformujemy Cię tylko, jak Twoje zamówienie do nas dotrze. Możliwość osobistego odbioru jest darmowa.

Realizacja zamówienia następuje po otrzymaniu płatności przez Sprzedającego, dodatkowo potwierdzonej wiadomością e-mail do Klienta. Wybierając przelew tradycyjny na rachunek bankowy, klient jest zobowiązany do dokonania operacji w ciągu godziny od złożenia zamówienia. Po dokonaniu przelewu, potwierdzenie operacji należy przesłać na adres kontakt@mennicainwestorow.pl

Skrócenie czasu dostawy

Zależy Ci na czasie? Skontaktuj się z doradcą pod numerem 451 511 122. Po konsultacji z doradcą możliwa wysyłka w ciągu dwóch dni roboczych.

Austriacki Dukat:

  • Waga: 3,44g
  • Próba: 986
  • Średnica: 19,75 mm
  • Grubość: 0,80 mm
  • Metal: Złoto
  • Kraj pochodzenia: Austria

Rys historyczny Austriackiego dukata

Austriacki Dukat bity przez Mennicę Austriacką to doskonała moneta inwestycyjna z wyjątkowym rysem historycznym. Jej historia sięga XIV wieku, kiedy pojawiły się pierwsze austriackie dukaty. Wówczas były to złote monety o stosunkowo niewielkim nominale. Na awersie tych wczesnych dukatów znajdował się zazwyczaj wizerunek władcy lub członka rodziny panującej, a na rewersie herb lub inne symbole związane z władzą. W ciągu kolejnych stuleci, dukaty austriackie ewoluowały pod względem wzorów i wartości nominalnej. Stawały się coraz bardziej popularne zarówno na rynkach lokalnych, jak i międzynarodowych.

W XIX wieku Austria wciąż używała dukata jako swojej głównej złotej monety. Jednak z powodu zawirowań politycznych i ekonomicznych w czasach I wojny światowej, ich produkcja została przerwana. Stąd data 1915, która zdobi wszystkie edycje monety, które są bite do dnia dzisiejszego.


Austriacki dukat znany dzisiaj

Austriacki dukat znany dzisiaj został wybity po raz pierwszy w 1872 roku. Projekt jest stosowany do dzisiaj przez cenioną na całym świecie Mennicę Austriacką. Moneta przedstawia podobiznę cesarza Franciszka Józefa I, który sprawował władzę w Austrii od 1848 roku. W związku z unia personalną, w 1867 r.  stał się również królem Węgier. Swoje funkcje sprawował do śmierci w 1916 roku.

Austriacki dukat jako inwestycja w złoto dla osób z mniejszym kapitałem

Ze względu na swoją popularność i rozpoznawalność na całym świecie, Austriacki dukat jest idealnym wyborem, jeżeli chcemy zainwestować w złoto, a nasz budżet wynosi około 1000 złotych, co nie pozwala nam na kupno monety uncjowej. Mimo niewielkiego kapitału, będziemy mogli systematycznie kupować złoto, co jest doskonałym zabezpieczeniem przed krótkoterminowymi wahaniami na rynku złota. Regularne zakupy sprawią, że nasza średnia cena zakupu będzie statystycznie niższa. Dzięki autorytetowi Mennicy Austriackiej nie będziemy mieli żadnych problemów z późniejszą odsprzedażą złotych dukatów. 

Zakup dukatów austriackich sprawdza się też w przypadku chęci podarowania drugiej osobie wyjątkowego prezentu. Oprócz korzyści wynikających z aspektów wizualnych monety, złote dukaty pozwolą też zachować wartość kapitału w czasie.

Co przedstawia Austriacki Dukat?

Awers austriackiego dukata przedstawia profil Cesarza Franciszka Józefa w wieńcu laurowym. Portret otacza tytuł:„ FRANC IOS I D G AUSTRIAE IMPERATOR” („Franciszek Józef I z bożej łaski Imperator Austrii”).

Rewers przedstawia herb Habsburgów, otoczony tekstem “HVNGAR BOHEM GAL LOD ILL REX AA 1915″, co tłumaczy się jako “Węgier, Czech, Galicji, Lodomerii, Ilirii, Król i Arcyksiążę Austrii 1915“

Opinie o produkcie (0)

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium